Sony’nin yeni telefonu: Xperia 4

Akıllı telefon sektöründe rakiplerinin gerisinde kalan Sony son dönemde bir yapılanma süreci içerisinde. Bu yapılanmanın adımlarından birisi de, akıllı telefon portföyünün isimlendirilmesini daha basit hale getirmek.

Sony’nin yeni telefonu: Xperia 4

Akıllı telefon portföyünün isimlendirilmesini daha basit hale getirmek isteyen Sony, Xperia modellerini basitleştirmek için rakamlara geçiş yaptı. Bu kapsamda yeni amiral gemisi Xperia 1 geçtiğimiz haftalarda Xperia 10 ve Xperia 10 Plus modelleri ile birlikte Mobil Dünya Kongresi 2019‘da tanıtılmıştı.

Ancak, orta – üst seviye olarak konumlandırılan Xperia 10 ikisili Snapdragon 630 işlemciden güç aldığı için Xperia 1 ile arasında bir boşluk bulunuyor. Bu boşluğu doldurmak isteyen Sony çeşitli modeller üzerinde çalışıyor.

Ortaya çıkan yeni raporlar Xperia 4 modeli ile bu boşluğun kapatılacağını dile getiriyor. 5.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Xperia 4 gücünü Qualcomm’un Snapdragon 710 işlemcisinden güç alacak.

Adından da anlaşılabileceği üzere bu Xperia 10 Plus’ta yer alan Snapdragon 636’dan daha hızlı. Nokia 8.1 ve Galaxy A9 Pro 2019 modellerinde kullanılan bu işlemcinin aynı şekilde Google Pixel 3 Lite‘ta kullanılması bekleniyor.

Yani, Xperia 4 modelini Xperia 1’in Lite versiyonu olarak nitelendirmek yanlış olmayacaktır. 6 GB RAM’in yerine 4 GB RAM yer alacak, buna ek olarak arkadaki üç kameranın aksine bu telefonda çift kamera bulunacak.

Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER