Spotify'dan Resmi Olmayan Yenilik

Artık birden fazla kişi aynı anda aynı müziği dinleyebilecek

Spotify'dan Resmi Olmayan Yenilik

En son “Car Thing” donanımıyla gündeme gelen Spotify, resmi olarak tanıtmadığı ancak kodlarla arası iyi olan meraklı bir geliştirici tarafından “Sosyal Dinleme” özelliği keşfedildi.

SPOTIFY SOSYAL DİNLEME ÖZELLİĞİ KEŞFEDİLDİ

Sürekli yenilikler peşinde koşan çevrimiçi müzik alanının lideri konumunda bulunan Spotify , bu sefer karşımıza Sosyal Dinleme özelliği ile çıktı. Meraklı geliştirici Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen özellik, birden fazla arkadaşın aynı müziği beraber dinlemesini sağlıyor. Herkes kendi cihazından bağlanıp gerçek zamanlı olarak liste oluşturup, müzik ekleyip dinleyebiliyor. Bağlanan kişileri profil resimleriyle beraber görüntülediğiniz uygulama, özellikle yakın arkadaşları ve genç çiftleri mutlu edecek gibi görünüyor.

Arkadaş ortamlarında, çok sayıda insanın müzik çalmak istediği veya en azından çalma sırasına şarkı ekleyebileceği bu özellikle bir başkasının listesini kullanma veya herkesin kendi cihaz yada hesabını kullanma derdi ortadan kayboluyor. Bluetooth hoparlör veya Wi-Fi üzerinden müzik çalmaya başladığınızda uygulama Sosyal Dinleme ile bağlı ve listede gözüken kullanıcıları listeliyor ve karışıklık olmadan liste oluşturulabiliyor.

Bu yeni özellik şu an için sadece Android platformunda test edilebiliyor. iOS platformuna ne zaman geleceği henüz belli değil.

Kaynak: Shiftdelete

Türkiye Kulisi Editör 5


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER