Yeni Model iPhone XI'in Tasarımı Sızdı

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı eni modeli hakkında bir süredir çeşitli sızıntılar ortaya çıkıyor. Son gelen sızıntı ise pek sevilmeyen ve ilk ortaya çıkan iPhone XI tasarımı ile bağdaşıyor. Bakalım iPhone XI tasarımı nasıl olacak?

Yeni Model iPhone XI'in Tasarımı Sızdı

Gittikçe kızışan akıllı telefon pazarında Apple hala en güçlü oyunculardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım konusunda uzun yıllarca aynı çizgileri kullanan Apple, büyük değişimi iPhone’un 10. yılında başlattı ve deyim yerindeyse iPhone X ile çentik kavgalarını ortaya çıkarttı.

Her ne kadar eleştirilse de günümüzde neredeyse her modelde gördüğümüz çentiklere artık gözümüz alıştı diyebiliriz. Bu doğrultu da Apple’ın yeni modelinde nasıl bir tasarıma yer vereceği merak konusu.

KAMERA SAYISI ARTTI

Tam ekrana ulaşma çabasındaysa birçok farklı çözüm kullanılırken diğer taraftan kameralarda gittikçe çoğaldı. Günümüzde dörtlü arka kamera sistemleri görmeye başladığımız akıllı telefonlarda Apple hala üst seviye modellerinde çift kameraya yer veriyordu.

Geçmiş zaman kullanıyoruz çünkü iPhone XI ile bu durum değişecek gibi gözüküyor. Zira Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeline ait şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılarda üçlü, hatta belki dörtlü diye adlandırılabilecek bir kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameraların tasarımı ise her ne kadar göreceli olsa da maalesef pek beğenilmedi ve sızıntının doğru olmadığı düşünüldü ya da öyle umut edildi…

SIZINTILAR GELMEYE DEVAM EDİYOR

Ancak ortaya çıkan son sızıntı gösteriyor ki yüksek ihtimalle yeni iPhone modelinde kameralar bu şekilde konumlandırılacak. 

Görüntü dikkatli incelendiğindeyse üç kamera ve LED flaş için ayrılan deliğin haricinde dördüncü bir deliğin yer aldığı fark ediliyor. Bu deliğinse daha detaylı derinlik algısı elde etmek için kullanılan ToF sensörü olduğu tahmin ediliyor.

HENÜZ DONANIM BİLGİLERİ HAKKINDA BİLGİ YOK

Henüz teknik detayları hakkında bir bilginin bulunmadığı iPhone XI hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizimle bu tasarım hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 17:46
Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER