Kiralık Evlerde Deprem Fırsatçılığı!

İzmir'de yaşanan 6.6 büyüklüğüne sahip deprem sonrasında 15 bin İzmirli evsiz kaldı. Depremde zarar gören vatandaşların ihtiyaçların giderilmesi amacıyla tüm Türkiye seferber oldu ancak İzmir'de bazı ev sahipleri depremi fırsata çevirerek, kiralarına yüzde 100 zam yaptı.

Kiralık Evlerde Deprem Fırsatçılığı!

Ağır hasarlı olduğu için evlerine giremeyip çadırlara taşınan vatandaşlar karşılaştıkları manzara karşısında büyük şoka uğradı.

Ev sahiplerinin fırsatçılık yaptıklarını iddia eden depremzedeler şunları söyledi:

Uğur Postallı: Evimiz depremde ağır hasar gördü. Ev kiraları bir hafta öncesine göre yüzde 50 civarında arttı.

Daha önce 1.200 lira olan ev kiraları 2 bin, 2 bin 500 liralara çıkmış durumda. Ev sahiplerini insafa davet ediyoruz.

Filiz Gültekin: Evlerimize giriş yasak. 1.200 liralık eve 2 bin lira fiyat istediler. İki aile birleşip bir ev tutmak zorunda kalmışlar.

Ramazan Çavık: Arkadaşım Atatürk Mahallesi'nde normalde bin 300 lira olan evi 3 bin liraya tuttu. Başka bir arkadaşım yine aynı yerden 2 bin 400'e ev tuttu.

Benim de evim ağır hasarlı. Ben daha tutamadım. Ev boşaltılacak dediler. Bu fiyatlarda ev kiralamam mümkün değil. Çaresizim.

Barbaros Tore: Evimiz ağır hasarlı olduğu için yıkım kararı verildi. Henüz eşyamızı tahliye edemedik. Sadece üstümüzdeki kıyafetler var.

Ben henüz tutamadım. Komşularım Atatürk mahallesinde, Evka 4'te 1.000 liralık evi 1.900 liraya tuttu. Bu fırsatçılıktan başka bir şey değil.

Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER