Sokak Kedisini Köpeğine Parçalattı

Adana'da bir kişi pitbull cinsi köpeğini, sokak kedisinin üzerine salarak vahşice parçalattı

Sokak Kedisini Köpeğine Parçalattı

Adana’da pitbull cinsi köpeğine sokak kedisini parçalatan kişi, vatandaşların şikâyeti üzerine polis tarafından her yerde aranan şüphelinin bunu ilk kez yapmadığı iddia edildi. 

İHA'nın haberine göre, Adana’nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi’nde meydana gelen olayda, kimliği belirsiz bir şahıs pitbull cinsi köpeğine, bir sokak kedisini parçalattı. Vahşet anlarını bir mahalle sakini cep telefonu kamerasına kaydetti. Ardından da görüntüleri Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği’ne (SOHAYKO) gönderdi.

BU YAPTIĞI İLK DEĞİL

Dehşet anları izleyen SOHAYKO Başkanı Yasin Yılmaz, konuyu Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi. Adana’daki dernek üyeleri de karakola giderek, şikâyetçi oldu. Polis, daha önce de yaklaşık 10 sokak hayvanını aynı şekilde öldürdüğü iddia edilen şahsın yakalanması için çalışma başlattı.

Yasin Yılmaz, şahsın en yakın zamanda yakalanarak, cezalandırılacağını umut ettiklerini belirterek, "Kişiler, içlerindeki bastırılmış şiddet duygularını bu şekilde ortaya çıkarıyorlar. Bugün kedilere, köpeklere şiddet uygulayanlar, yarın bu şiddeti insanlara da uygulayacaktır" şeklinde konuştu.

İHA

Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER