THK ve THSF Fethiye'deki Yamaç Paraşütü Kazasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Fethiye'de yaşanan ve iki kişinin ölümüyle sonuçlanan yamaç paraşütü kazasıyla ilgili bir 'analiz' yayınlayan bölge pilotlarının iddialarına, THK ve THSF'den yanıt geldi.

THK ve THSF Fethiye'deki Yamaç Paraşütü Kazasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Fethiye’nin Babadağ yamaç paraşütü pistinde meydana gelen, bir pilotun ve Pakistanlı turistin hayatını kaybettiği kaza sonrası bölgenin tecrübeli pilotları tarafından birçok ihmal iddiaları ortaya atıldı. Bu iddialarda adı geçen Türk Hava Kurumu (THK) ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu'ndan (THSF) yanıt gecikmedi. Kaza ve bölgeyle ilgili tüm iddialar ve cevaplar TürkiyeKulisi.com'da

Geçtiğimiz günlerde yamaç paraşütü pilotu Mustafa Kemal Öztürk ve Pakistanlı uyruklu Zaheer, atlayış yapmak üzere bin 200 rakımlı Babadağ pistine çıktı. Uçuş için hazırlıklarını tamamlayan Öztürk ve Pakistanlı turist, atlayıştan kısa süre sonra paraşütün kapanması sonucu kayalıklara düşerek hayatını kaybetti.

Fethiye'de bin 200 rakımlı Babadağ pistine yamaç paraşütü uçuşu için çıkan pilot Mustafa Kemal Öztürk ve Pakistanlı uyruklu turist Zaheer atlayıştan kısa bir süre sonra kayalıklara düşerek hayatını kaybetmişti. Bu olayın ardından bölgenin tecrübeli pilotları 'kaza analizi' açıklamasında bulunmuştu. Bu analizde adı geçen kurumlar TürkiyeKulisi.com'a açıklalarda bulundu.

Bölge Pilotlarının 'Kaza Analizi' Açıklaması!

Pilotların ihmal iddialarını yanıtlayan Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) yetkilisi, bölgede yapılması gereken denetlemelerden sorumlu olmadıklarını ve sadece sportif faaliyetlerle ilgilendiklerini belirtti.

İddialarda adı geçen bir diğer kurum olan Türk Hava Kurumu(THK) Genel Sekteri Rafet Yavuz’un TürkiyeKulisi.com editörlerine yaptığı açıklamada;

‘’İddia edildiği gibi THSF ile hiçbir problemimiz yoktur. THK ve THSF bu devletin iki önemli kurumlarıdır. Babadağ pilotlarının iddiaları asılsız ve yakışıksız ithamlardır’’ dedi.

Bölgedeki pilotların rant iddialarının turizme etkilerine değinen Yavuz, ‘’Rant spekülasyonları Türk turizmine olumsuz etki edip, gölge düşürmektedir’’ deyip sözlerine ‘’Böyle bir kazanın yaşanmasından dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Kazada hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dilerim’’ diyerek son verdi.

TürkiyeKulisi.com - Batuhan Koç / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER