Hotel Mumbai! Mutlaka İzlemelisiniz

 2008 yılında gerçekleşen dünya tarihine kanlı olarak adını yazdıran Taj Mahal Palas Otel’de olan terör saldırısını konu alan film, Hotel Mumbai.

Hotel Mumbai! Mutlaka İzlemelisiniz

 2008 yılında gerçekleşen dünya tarihine kanlı olarak adını yazdıran Taj Mahal Palas Otel’de olan terör saldırısını konu alan film, Hotel Mumbai.

 Anthony Meres’ın yönettiği, John Collee va Maras’ın yazdığı filmde, Dev Patel’in canlandırdığı karakter Arjun, baba olmaya hazırlanan genç bir adamdır. Şehrin en ünlü oteli olan Taj Mahal’de garsonluk yapan Arjun, bu işi uzun süre işsizlikten sonra bulmuştur. Arjun ile Anupam Kher’in canlandırdığı Chef Hemant Oberoi Otel’ in konuklarına yemek hazırlamaya başlarlar, sabahın erken saatlerinde şehre tatil amaçlı gelen zengin iş adamı David ( Armie Hammer) ve eşi Zahra (Nazenin Boniadi) keyifli bir tatil için Taj Mahal Palas Oteli tercih etmiştir. Fakat olan terör saldırısı, tatili kâbusa döndürür. Otelin etrafında bulunan yerler havaya uçuşunca, insanlar otele sığınırlar. Ama teröristlerde onlarla beraber otele girer, çok geçmeden oteli ele geçiren teröristlere karşı, kaçma şansı var iken Arjun ve Chef Hemant, otele sığınmış olan insanlara yardımcı olabilmek için kalırlar. Hayatlarını riske atmış olan Arjun ve Chef Hemant çeşitli sınıflardan, farklı inanç ve ırklara sahip olan oteldeki kişileri birlikte hareket etmeye zorlar. Yaşanan bu korkunç saldırı karşısında örgütlenerek birlikte mücadele etmek sorundadırlar.

Biyografik gerilim filmi olan Hotel Mumbai, 2009 yılında yayımlanan Surviving Mumbai belgeseline dayanmaktadır.

Kadrosunda daha birçok oyuncuyu barındıran filme ilgi büyük. Jason Isaacs, Tilda Cobham, Carmen Duncan, Angus Mclaren gibi ünlü isimler muhteşem oyunculuklarını film boyunca sergiliyor.

Filmin sonunda gerçek olaydan verilen görüntüler insanların birbirine kavuşmasını ve otelin restore edilip tekrar faaliyete girmesi izlenilen acı olayın etkisiyle de, gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz.

Mutlaka izlenmelisiniz!

Volkan Yılmaz

Türkiye Kulisi Editörü


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER