Bayram Yolculuklarından Önce Dikkat!

Bayram tatilinde güvenli bir yolculuk için bazı önlemler gerekiyor

Bayram Yolculuklarından Önce Dikkat!

Bayram tatillerinde güvenli ve rahat bir yolculuk için sürücülerin de bazı önlemler alması gerekiyor. 

ARACINIZI SON BİR KEZ KONTROL EDİN

Ramazan Bayramı tatilinde yola çıkacak olanların ilk ve en dikkat etmesi gereken konu, aracın son kez kontrol edilmesidir. Aracın bakımı ve analizleri yapılmadan yola çıkmak tehlikeleri de beraberinde getirmektedir. Bilirkişi yardımıyla direksiyon, pedallar, motor, klima ve lastikler yola çıkmadan mutlaka denetlenmelidir.

KASKO VE TRAFİK POLİÇELERİNİ İHMAL ETMEYİN

Trafik kazalarında artış yaşanan bayram dönemlerinde hem araçların güvenliği hem de bütçelerinin korunması adına yola çıkmadan önce sürücülerin kasko ve trafik poliçelerini yaptırmaları büyük önem taşımaktadır. 

YOLCULUK ÖNCESİ İYİ UYUYUN

Bayram tatili dolayısıyla çıkılacak uzun yolculuk öncesinde iyice dinlenilmelidir. Aksi takdirde yola çıkıldığında sürücünün dikkat dağınıklığı yaşama olasılığı artış göstermektedir.

RAHAT GİYSİLERİ TERCİH EDİN

Yola çıkmadan önce fiziksel olarak rahat olmak gerektiği unutulmamalıdır. Özelilikle de sürüş esnasında rahatsızlık yaratmayacak ayakkabılar tercih edilmelidir.

MOLA VERMEKTEN KAÇINMAYIN

Yorgunluk, sürücünün dikkatinin dağılmasına sebep olmaktadır. Yolculuk sırasında yolun uzunluğuna göre sık sık mola verilmelidir.Az sayıda ve uzun süreli molalar yerine daha fazla ve az süreli molalar tercih edilmelidir.

ARACINIZDA APERATİF YİYECEK VE İÇECEKLER BULUNDURUN

Uzun yolculuklar sırasında her zaman mola verme imkanı olmayabilir. Araçta aperatif yiyecekler ve içecekler bulundurmak özellikle yoğun trafik anlarında araç içindekilere fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Türkiye Kulisi Editör 3


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER