Sinek Kuşunun Kanatlarındaki Gökkuşağı

Christian Spencer, Rio de Janeiro'da inanılmaz bir görüntüyle karşılaştı

Sinek Kuşunun Kanatlarındaki Gökkuşağı

Sanatçı ve fotoğrafçı Christian Spencer , inanılmaz bir keşif yaptığında, Rio de Janeiro'da verandada duruyordu. Siyah Jacobin sinek kuşu, açık kanatlarını vuran güneşle uçtuğunda, güzel bir prizma etkisi ortaya çıktı. O anda, sanki vücudu gökkuşağından yapılmış gibiydi.

Spencer 2011'de, The Dance of Time adlı bir film için kuşun hareketlerini kaydetti. Film, 10 uluslararası ödülün yanı sıra en iyi üç film dalında ödül aldı. Ancak, bu gökkuşağı sinek kuşlarının sonu değildi. Birkaç yıl sonra, Spencer konuya geri döndü. Modern Met ile “Aynı fenomeni fotoğraf makinemle denemeye ve fotoğraflamaya karar verdim” dedi. Elde edilen diziye Kanatlı Prizma denir ve Spencer için, görüntüler “gözlerimizle görülemeyen bir doğa sırrı” ortaya koymaktadır.

 Kanatlı Prizma gerçek olamayacak kadar büyülü görünüyor, Spencer katılan herhangi bir dijital manipülasyon olmadığını söylüyor. “Özel bir teknik yok” diye açıklıyor, “ışığın bu özel sinek kuşunun kanatlarından kırılması” Ürettiği hayranlık uyandıran güzellik bu görüntüleri bu kadar özel kılan şeydir. “Hiç kimse bunun gerçek olduğunu hayal bile edemezdi” diyor. “Her gün dünyadaki insanlardan bu görüntülerin dokunduğu e-postaları alıyorum.”

Winged Prism'den bir görüntü şimdi Spencer'ın web sitesindeki sınırlı sayıda basılmış halde bulunmaktadır .

SİNEK KUŞUNUN KANITLARINDAKİ BÜYÜLEYİCİ MANZARA 

Sonuç bir prizma etkisidir ve bedeni gökkuşağıdan yapılmış gibi görünmesini sağlar.

Kaynak: mymodernet

Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER