Tek Şartı Kabul Edene Evler 8 Lira!

Azalan nüfus nedeniyle zor günler yaşayan Sicilya'nın Sambuca kasabasında nüfus artışı için 1 pounda (8 lira) ev satılacak. Evi alabilmek için tek şartsa eve yatırım yapmak.

Tek Şartı Kabul Edene Evler 8 Lira!

Sicilya, Akdeniz'in en büyük adası olma özelliği taşıyor. Ortaçağ mimarisinin en güzel örneklerinin olduğu Sicilya'da, son yıllarda göç ve yaşlanan nüfus nedeniyle, sorunlar yaşanmaya başlandı.

Adadaki Sambuca kasabası da bu yerlerden biri. Azalan nüfus nedeniyle zor günler yaşayan Sambuca'da nüfus artışı için Türk Lirası karşılığıyla 8 liraya ev satılacak.

SAHİPSİZ KALAN EVLER 1 POUNDDAN SATILACAK

İtalya'nın güneyindeki Sicilya adasında bulunan Sambuca'da yetkililer, göçler nedeniyle nüfusu azalan kasabayı hareketlendirmek için adım attı. Göçler nedeniyle bakımsız kalan evleri canlandırmak için yetkililer teşvik programı başlattı. Buna göre Sambuca'daki boş evler 1 pounda satışa çıktı.

TEK ŞART YATIRIM YAPMAK

Sambuca Belediyesi'nin 1 pounda ev satmak için tek bir şartı var. Alınacak olan ev için en az 15 bin pound yani yaklaşık 105 bin lira yatırım yapmak. Bu bütçeyi alacağı eve yatırdığını ispatlayan herkese satış gerçekleşecek.

ORTAÇAĞ KASABASI SAMBUCA

Akdeniz'in en büyük adası olan Sicilya'da bulunan Sambuca tipik bir İtalyan kasabası. Akdenizli bir ruha sahip olan Sambuca, Ortaçağ'dan kalma taş yapılarıyla dikkat çekiyor.

DAR SOKAKLARIYLA ÜNLÜ

Akdeniz'i iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Sambuca, dar sokakları, meşhur domatesleri ve iklimiyle öne çıkıyor. Bisikletin yaygın olarak kullanıldığı Sambuca, güney İtalya'da bu tip bir teşviği başlatan ilk yer değil. Daha önce Sardinya adasındaki Ollolai kasabası da benzer bir adım atmıştı.

GENÇLER BÜYÜK KENTLERE GÖÇ EDİYOR

İtalya'daki ekonomik koşullar özellikle genç nüfusun kuzeydeki büyük kentlere göçünü hızlandırdı. Nüfus artış hızının da azalmasıyla birlikte Güney İtalya'da son dönemde üretimde ve ekonomide yavaşlama görülmekte.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 07:06
Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER