'YARININ KADIN YILDIZLARI'nın Başarı Hikayelerini Dinleme Fırsatını Kaçırmayın!

Toplantıları iptal edin, programları erteleyin! Murat Yetkin moderatörlüğün de Ayşe Begüm Onbaşı ve Gözde Durmuş’un kişisel başarı hikâyelerini 25 Haziran Salı (bugün) dinleyebilme şansınızı, sakın kaçırmayın.

'YARININ KADIN YILDIZLARI'nın Başarı Hikayelerini Dinleme Fırsatını Kaçırmayın!

47. İstanbul Müzik Festivali, dinleyicilerinin deneyimlerini zenginleştirmek üzere hazırladığı Konsere Doğru konuşmalarında, farklı disiplinlerden konuşmacıları sizlerle buluşturuyor. Program içeriklerine, sanatçıların hayatlarına ve festival temasına değinilecek bu sohbetler sanata olduğu kadar hayatın kendisine dair, bilgilendirici olduğu kadar keyifli.

25 Haziran Salı 18:30 (bugün) Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonunda Murat Yetkin moderatörlüğün de Ayşe Begüm Onbaşı ve Gözde Durmuş’un kişisel başarı hikâyelerini anlatacak.

AYŞE BEGÜN ONBAŞI

Dünyaya adını duyuran Türk sporcu Ayşe Begüm Onbaşı. Aerobik jimnastikçi olan Ayşe Begüm Onbaşı, kariyerinde ilk defa büyükler kategorisinde yarıştı. Portekiz'in Cantanhe şehrinde gerçekleşen FIG Dünya Kupası'nda altın madalya kazandı ve henüz 17 yaşında aerobik jimnastik tek kadınlar dalında dünya şampiyonu oldu.

9 Aralık 2001 tarihinde Akhisar, Manisa'da doğan genç sporcu, 3 yaşında jimnastiğe başladı. 7 yaşına girdiğinde profesyonel sporcu oldu. 11 yaşında ise ilk defa milli olan Ayşe Begüm Onbaşı birçok farklı yaş kategorisinde 60'ı aşkın madalya kazandı.

GÖZDE DURMUŞ

Naşide Gözde Durmuş , 1985 yılı İzmir doğumludur. Bilim insanı ve genetikçi olarak çalışmaktadır. Dr.Gözde Durmuş ,Stanford Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Çok genç yaşta büyük başarılara ulaşmıştır. 2003 yılında ODTÜ’de Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde okurken Harvard Üniversitesi’nde önemli araştırmalarda bulunmuştur. 

Durmuş, 2015 yılında MIT Technology Review dergisinin seçtiği “35 Yaş Altı Yenilikçiler Listesi”ne tıp ve biyolojide çığır açan liderlerden birisi olarak seçildi. Durmuş, kanserin erken teşhisi için ucuz, hızlı, cep telefonuyla uyumlu bir test geliştirdi.        

Volkan Yılmaz

Türkiye Kulisi Editörü


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER